Elektrownie wiatrowe



W ofercie jest dostępny 3 nowy modele profesjonalnych elektrowni wiatrowej, nowość na Polskim rynku (zdjęcia w galerii).

Najważniejsze dane:

Dane




Dane techniczne, kszywa mocy (proszę kliknąć aby zobaczyć szczeguły):

*   Elektrownia GVPC-3kW >

Na szczególną uwagę zasługuje mechanizm zmiany kąta natarcia łopat. Prosty i wytrwały mechanizm zmiany kąta natarcia, ładna i estetyczna budowa to główne zalety.

Podstawowym problemem z małymi elektrowniami wiatrowymi jest taki że jeśli zostawimy je bez obciążenia i przyjdzie duży wiatr to zaczną się bardzo szybko kręcić co może doprowadzić do ich zniszczenia (siła odśrodkowa oderwie łopatki ). Dodatkowo im większa prędkość obrotowa tym większy hałas.

Zmiana kąta natarcia łopatki, (inaczej pitch control) polega na zmianie kąta natarcia łopatki co powoduje zmianę siły nośnej (jej zmniejszenie), co z kolei ogranicza obroty a jednocześnie pozwala na dalsze generowanie energii przy silnych wiatrach. Jest to najlepsze rozwiązanie, ale wiąże się z dodatkowym mechanizmem który składa się z ciężarków zamocowanych wewnątrz piasty, które przy odpowiednio dużej prędkości obrotowej naciskają na sprężynę (która do tej pory nie dawała im się ruszyć ) i powodują zmianę kąta natarcia łopatek a co za tym idzie ograniczają dalsze zwiększenie się prędkości obrotowej.

Z dłuższej perspektywy patrząc turbina z mechanizmem pitch control jest bardziej wydajna (produkuje energię nawet podczas sztormów i ekstremalnych wiatrów) i cichsza (skuteczne ograniczenie prędkości obrotowej).